Športujte s Kneippom

Že je šport neodmysliteľnou súčasťou moderného životného štýlu a dobrá fyzická kondícia základným stavebným kameňom zdravého organizmu, o tom niet pochýb. Perfektný fitness plán vám síce nezostavíme, zato pomôžeme unaveným svalom a kĺbom k optimálnej regenerácie. Práve po náročnom výkone vaše telo potrebuje odpočívať viac ako inokedy. A prípravky Kneipp vám k tom pomôžu.

 

Kúpeľ pri bolesti svalov

Najskôr práca, potom zábava. Po športe to vždy neplatí. Najneskôr po dvoch dňoch sa často rozšíri bolesť svalov. Jej príčinu zistili vedci v drobných poraneniach, ktoré sú vyvolané preťažením svalov. Na opätovné zotavenie zo záťaže potrebujú svaly až sedem dní.
Zabrániť bolestiam svalov je ťažké. Dokonca ani ten, kto kladie veľký dôraz na zahrievacie a naťahovacie cviky pred športovou aktivitou, nie je ušetrený. Čo možno však pri bolesti svalov robiť? Dobrá správa: pri bolesti svalov môže prospieť kúpeľ. Názory či je účinnejšia teplá alebo studená voda, sa však rozchádzajú.

 

Relaxačný kúpeľ pre boľavé svaly

Vrcholoví športovci vsádzajú stále viac na studené kúpele. Priamo po športe idú do takzvaného ľadového kúpeľa, ktorý má svaly rýchlejšie zregenerovať, tlmí zápaly a tíši opuchy a bolesti. Teplota vody pritom nie je vyššia ako 15 stupňov Celzia - teda nič pre omrzliny.
Teplý kúpeľ môže prospieť aj pri bolestiach svalov. Dôvod: vysoká teplota vody povzbudzuje prekrvenie a látkovú výmenu. Svaly sa uvoľnia a vďaka zvýšenej látkovej výmene sa rýchlejšie napravia škody (ako napríklad bolesť svalov).
Ktorú variantu by sme však mali zvoliť? Tu sa ľudia rozchádzajú. Najlepšie, keď sa každý športovec sám rozhodne, čo robí jeho telu dobre. Kto chce po záťaži kombinovať regeneráciu s odpočinkom, mal by sa rozhodnúť skôr pre teplú kúpeľ.

 

Pre ešte lepší wellness: správna ingrediencia do kúpeľa

So správnou ingredienciou do kúpeľa môže byť kúpeľ pri bolesti svalov alebo ešte skôr, priamo po športe, ešte účinnejší. Osviežujúce a vitalizujúce esencie môžu dodatočne podporiť regeneráciu a povzbudiť chuť na ďalšie športové aktivity. Obzvlášť vhodné sú vône ako jalovec, čertov pazúr alebo arnika.

Pre unavené svaly