Sprchovanie pri prechladnutí

Už od pradávna vieme, že sprchovanie osviežuje telo a ducha. Studená či vlažná sprcha ráno uvádza krvný obeh do pohybu a dodáva potrebné "energetické nakopnutie". Teplá sprcha naopak krvný tlak znižuje, navodzuje únavu a je tak ideálny na večer pre nespavca. Začnite podporou imunitného systému, ktorá potom pomôže v boji proti prechladnutiu. Ak zvolíte metódu striedavého sprchovania, vodou akejkoľvek teploty. Aj studená voda ale pri správnom použití dokáže zlepšiť a podporiť imunitný systém.

Sprchovanie pri vysokej teplote?

 

Či sa nám to páči alebo nie, keď horúčka udrie, na posilnenie imunitného systému sprchovaním studenou vodou je už príliš neskoro. Pravda je dokonca taká, ak máte horúčku, sprchovať by ste sa nemali. Ak vás však zasiahlo iba obyčajné prechladnutie bez chrípkovej infekcie, sprchu si dopriať môžete. Len dávajte pozor na to, aby voda dosiahla teplotu, ktorá je vášmu telu príjemná. Príliš horúca či príliš studená voda môže spôsobiť viac škody ako úžitku.

Ak v prípade oslabeného imunitného systému kolíše telesná teplota, dochádza navyše k zaťažovaniu obranyschopnosti organizmu. Striedaním teplôt sa mení prekrvenie v tele, ktoré vyvoláva stres. Na vine je kortizón, ktorý sa vyplavuje a tlmí imunitný systém.

 

Kneipp produkty vhodné počas
prechladnutia vďaka eukalyptu