Osvedčený recept pre hladké a hydratované ruky? Pravideľná starostlivosť a kvalitné krémy.

Veľa ľudí sa vám pri prvom stretnutí najprv pozrie na ruky. Ak sú čisté, jemné a viditeľne udržiavané, urobíte  dobrý dojem. Prečítajte si, čo robiť, aby ste dokonalé ruky mali aj vy.

Základy starostlivosti o ruky:
poctivá hygiena a kvalitné krémy

Základom pekných a zdravých rúk je hygiena. Náš odborník na pokožku Dr. Jürgen Blaak napríklad odporúča:
• Ruky si umývajte studenou až vlažnou vodou. Tým posilníte ochrannú vrstvu kože, ktorá okrem iného zabraňuje vysúšaniu pokožky.
• Vždy z rúk opláchnite všetky zvyšky mydla. Pre umývanie rúk sú vhodné jemné, k pokožke neutrálne, čistiace prostriedky s pH 4,5-5.
• Po umytí si ruky jemne osušte mäkkým uterákom. Je lepšie ruky zľahka odklepať, ako silno trieť.
• Nakoniec ruky natrite vyživujúcim hydratačným krémom.


Vedeli ste, že naše krémy sú vhodné ako prvotná starostlivosť po dezinfekcii?

 

Náš tip: Pravidelným umývaním rúk tiež zabránite prenosu infekcií a vírusov. Najmä v časoch vírusových pandémií je preto umývanie rúk ešte dôležitejšie.

 

Vyberáme krém na ruky: ako poznáte, ktorý krém je kvalitný?

Kvalitný krém na ruky obsahuje zložky, ktoré viažu a zadržiavajú vlhkosť - je to napríklad glycerín, urea alebo prírodné mastné oleje.

 

Prečo sú v starostlivosti o ruky dôležité prírodné oleje?

Prírodné oleje obsahujú lipidy podobné lipidom kože. Vstrebávajú sa hlboko do pokožky a vďaka ich podobnosti s prirodzenými lipidmi sa stávajú súčasťou kože. Ich účinok je dlhodobý - krémy s prírodnými olejmi nemusíte používať zďaleka tak často.

Proti tomu minerálne oleje zostávajú len na povrchu kože a vypĺňajú jemné ryhy a vrásky. Vaše ruky sa síce zdajú hladšie, ale táto starostlivosť nemá dlhodobý účinok. Krém musíte nanášať veľmi často, u mnohých ľudí dokonca vzniká z krémoch na ruky závislosť.

 

Aký krém na ruky bude pre vás najlepší?

V závislosti od zloženia rastlinných olejov má každý krém iné účinky. Preto existujú krémy pre rôzne typy pleti alebo pre rôzne denné a ročné obdobie.