Problémy so spánkom: Čo robiť s nespavosťou ?

Už sa vám niekedy stalo, že ste Šípkovej Ruženke závideli storočný spánok? Príliš veľa spanie organizmu dvakrát neprospieva, ak ale máte spánku nedostatok, stretávate sa s oveľa väčším problémom. Nedostatok spánku má na ľudský organizmus veľmi negatívny vplyv. Denná ospalosťou počnúc, cez problémy s koncentráciou, pokles výkonnosti, pasivitu, podráždenosť až k vnútornému nepokojmi a dokonca aj k radu fyzických prejavov.

 

Problém so spánkom? Áno či nie ?

Keď sa ľudskému telu spánok dlhodobo nedostáva, môže dôjsť k poruchám imunitného systému, vzrastá riziko kardiovaskulárnych ochorení a hrozí tiež klinickej depresie. Cez to všetko ale ľudia berú problémy so spánkom na ľahkú váhu a nevedomky tak ohrozujú vlastné zdravie.

 

Prejavy problémov so spánkom:

  • spánok kratší ako 4 hodiny za noc
  • veľké ťažkosti so zaspávaním
  • opakované nočné precitnutie a ťažkosti pri opätovnom zaspávaní

Občasný kratšie spánok nikomu neuškodí. Ak však uvedené ťažkosti pretrvávajú niekoľko týždňov, mali by ste svoje problémy so spánkom brať vážne a vyhľadať lekára alebo liečiteľa. Tu je niekoľko tipov na zaspávanie.

Informácie popisované v tomto príspevku nie sú nevyhnutne prevoditeľné na naše výrobky Kneipp. Doplnky výživy Kneipp, kozmetika a ďalšie výrobky Kneipp treba používať výhradne podľa ich indikácie alebo účelu.