Kúpeľové soli Kneipp - z hlbín našej zeme

Vyskúšajte na vlastnej koži, aká mocná je matka príroda, keď prepožičia človeku niečo málo zo svojich darov. Vytvorte si v pohodlí vlastného domova to, čo krajina ponúka v nemeckom Luisenhall.

Saline Luisenhall: európske dedictvo matky prírody

Kneippove kúpeľové soli a kryštály dosahujú najvyššiu kvalitu aj vďaka tomu, že pochádza z termálnych prameňov v Saline Luisenhall v Göttingene. (odkaz na www.luisenhall.de)

Tieto prírodné minerálne soli sú tak darom, ktorý nám krajina ponúka v Luisenhall v strednom Nemecku, kde sa nachádza jediná zostávajúca soľná panvica v Európe. Táto oblasť je označená ako priemyselná pamiatka, ale po dohovore je možné ju navštíviť. A verte nám, je to pastva pre oči a pôžitok pre chuťové poháriky.


Spojené s tradíciou

Jedna vec, ktorú majú Kneipp® a Saline Luisenhall rozhodne spoločnú, je dlhá história. Jeden deň v Luisenhalle vás vráti späť do devätnásteho storočia na začiatok éry priemyselnej revolúcie. Od roku 1850 sa totiž v procese výroby soli nezmenilo takmer nič, až na pár drobných zmien v technológii.

 


Soľ získavame storočie starou extrakčnou metódou, kedy čerpáme termálnu soľanku z hĺbky 460 metrov, kde vznikla zo soľných zásob 250 miliónov rokov starého starovekého oceánu. Nie je dotknutá environmentálnymi vplyvmi, obsahuje prírodné minerály a stopové prvky a samozrejme neobsahuje žiadne chemické prísady. Práve to je dôvod, prečo sú výrobky pod hlavičkou Kneipp tak prospešné ľudskému telu a pokožke.
 


Soľanku počas extrakčného procesu čistíme. Najprv ju sušíme vzduchom, aby sa zbavila zeminy a bahna a potom ju privádzame do sedimentačných nádrží.

Tekutú soľanku na povrchu zhromažďujeme v 150 rokov starých dubových kadiach, a ešte dnes využívame priechodné drevené rúry, ktoré ohrievajú gigantickú soľnú panvicu. Práve tam sa soľanka vyvaruje a získava sa z nej potom soľ taká, akú poznáte z našich produktov.

 

 

Prírodné kúpeľové soli Kneipp