Kúpeľové ingrediencie- oleje, soli a peny do kúpeľa

Správna ingrediencia je korením kúpeľa

Žiadny kúpeľ nie je kúpeľov bez prísady do kúpeľa. Kneipp® má pre každú príležitosť vhodné prísady, či už na uvoľnenie, čas vo dvojici alebo osvieženie po únavnom dni v kancelárii. Lenže čo zvoliť - kúpeľovú soľ, kúpeľový olej alebo predsa len radšej penu do kúpeľa? Záleží na tom, čo od kúpeľa čakáte.

Pena do kúpeľa

Pena do kúpeľa je bezpochyby najznámejšou prísadou do kúpeľa. Krásne pení a mierne perlia - je úžasná pre relaxáciu a uvoľnenie. Keďže aromatické ošetrujúce peny do kúpeľa Kneipp® nerozmaznávajú iba pokožku, ale svojimi aromatickými substanciami a farbami priťahujú všetky zmysly, pôsobia celostne na telo i dušu. Kto má sklony k citlivej a suchej pokožke, nemal by v nadväznosti na kúpeľ zabúdať na ošetrenie zvlhčujúcim mliekom.

Oleje do kúpeľa: ošetrujúce olejové kúpele a kúpeľové esencie

Ošetrujúci olejový kúpeľ s vysoko kvalitnými olejmi zásobuje pokožku dostatkom tuku a tým podporuje jej hospodárenie s vlhkosťou – k tomu prispieva hlavne olej prítomný až v 94 percentách výrobku. Pretože majú oleje čisto prírodný pôvod a nie sú doplnené žiadnymi silikónmi, parafínmi ani minerálnymi olejmi, ošetrujú pokožku prirodzeným a veľmi šetrným spôsobom. Príjemné vône umocňujú blahodarný účinok aj komplexný telesný zážitok.

Použitie kúpeľových esencií je veľmi prínosné najmä tam, kde sa na tele aj duši prejavuje napríklad stres či únava. Podľa vlastného priania a preferencií si môžete vybrať vôňu, ktorá pomôže navodiť určitú náladu. Napríklad citrusové vône môžu aktivovať a osviežiť organizmus a sú vhodné pri nedostatku energie a pri únave. To medovka a valeriána pôsobia skôr relaxačne a ticho. Sú perfektným tlmičom stresu a hodí sa na navodenie pocitu uvoľnenia.

Trápia vás bolesti svalov a kĺbov, sužujú vás natiahnuté svaly alebo problémy s chrbtom, či sa vám nedarí vyzrieť nad obyčajným prechladnutím? Stavte na zdravotný kúpeľ. Zdravotné kúpele obohatené cennými éterickými olejmi môžu efektívne prispievať k zdraviu. V súhre s teplou vodou plne rozvíjajú svoj účinok, pomáhajú telu v regenerácii a uľavujú od niektorých problémov. Napríklad zdravotný kúpeľ s prísadami Kneipp® Nachladnutie (soľ či olej) pomáha zmierniť typické príznaky prechladnutia. V ponuke Kneipp® nájdete aj kúpeľ s arnikou as obsahom éterických olejov, ktoré prinášajú úľavu svalom a kĺbom.

Soli do kúpeľa

Kryštály do kúpeľa značky Kneipp® pozostávajú z vysokého podielu soli z termálnej soľanky a sú prírodným produktom v čistej podobe, bez akýchkoľvek chemických prísad. Kúpeľové soli ošetrujú pokožku prírodnými minerálnymi látkami a šetrne ju čistia. Soli do kúpeľa Kneipp® doplnené o zvláštne vonné esencie stimulujú všetky zmysly.

Na kryštály do kúpeľa používa Kneipp® vysoko kvalitnú soľ, ktorá sa získava po stáročia overeným tradičným spôsobom v saline Luisenhall v Göttingene. Základ tvorí termálna soľanka z hĺbky viac ako 460 metrov, ktorá pochádza zo soľných sedimentov pramora starého 250 miliónov rokov.

Aromatická perlivá kúpeľ

Perlivý kúpeľ môže byť zároveň aktivujúcim alebo uvoľňujúcim zážitkom. Zatiaľ čo sa perličky vzduchu starajú o príjemné a osviežujúce šteklenie na koži, zvláštne kombinácie vôní rozmaznávajú váš nos. Aromatické perlivé kúpele značky Kneipp® s efektom perlenia trvajúci niekoľko minút zaručene pobavia, a to zďaleka nie len deti.